A A A

Zachowanie

Wielu Bawołom brak dyplomacji, subtelności oraz szerokiej perspektywy postrzegania, toteż nierzadko życie sprowadza ich na manowce lub ściąga na arenę korridy. Jeśli jednak podejdą do życia pozytywnie i przejawią się w nim od najlepszej strony, bez wątpienia otrzymają godną zapłatę.

Osoby urodzone w roku Bawoła są realistami i pragmatykami, nie lubią fantazji, romantycznych gestów czy nierealnych mrzonek. Najważniejsze jest dla nich założenie rodziny, stworzenie solidnej bazy materialnej, sumienna praca, dotrzymywanie zobowiązań, profesjonalizm oraz zaspokojenie potrzeb naturalnych. Miłość, sentymenty i przyjaźń to, ich zdaniem, sprawy drugorzędne i niepoważne.

Choć większość Bawołów posiada duży potencjał seksualny, nie realizuje go w sposób wyszukany, lekceważy atmosferę zbliżeń, grę wstępną, gesty sympatii czy okazywanie uczuć. Bawół jest w sprawach serca człowiekiem naiwnym, prostym, by nie rzec prymitywnym. Nie jest w stanie zrozumieć cierpień ludzi targanych wątpliwościami, beznadziejnie zakochanych lub opętanych niszczącą namiętnością, zmuszonych do rozstania się z ideałami. Nie znajdują niczego ekscytującego w poezji, sentymentalnych powieściach, malowniczych krajobrazach, oglądaniu wschodów czy zachodów słońca. Nie potrafią zanurzyć się głębiej w metafizyce świata duchowego ani zaznać przeżyć nadnaturalnych. Są za to wierni, poważni, odpowiedzialnie traktują swoje obowiązki wobec rodziny, partnera i dzieci, dla których są prawdziwą opoką. Lepiej więc nie czekać od Bawoła na westchnienia, kwiaty, serenady czy miłosne liściki, ma po prostu na głowie ważniejsze sprawy. Jedynie dla osób najbliższych stara się stworzyć atmosferę przytulności komfortu.

Bawół chciałby, aby go kochano, ale chce też żyć jak sam uzna za stosowne. Duchowe rozterki, psychologiczne rozważania i obfitość emocji ogłupiają go, przyprawiają o ból głowy i paraliżują. Dla większości z nich miłość oznacza po prostu potrzebę fizyczną, taką samą jak głód czy pragnienie. Kobiecie ze znaku Bawoła łatwiej jest zrozumieć subtelną romantykę uczuć, ale i tak preferuje ona bezpieczny układ małżeński, znane, proste sposoby uprawiania miłości oraz partnera, którego jest pewna. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety Bawoły długo przebywają w stanie narzeczeńskim, muszą najpierw dobrze poznać swego partnera, zanim zdecydują się zrobić ostateczny krok. Ich celem jest bowiem stworzenie rodziny silnej i trwałej.

W małżeństwie mężczyzna Bawół może okazać się prawdziwym dżentelmenem, rycerzem gotowym uczynić dla swej wybranki wszystko, ale także człowiekiem skrytym i oschłym, z którym jednak nawet milczenie może być przyjemne. Wielu z nich nie lubi robić kosztownych prezentów, ale umie zapewnić rodzinie wysoki standard życia. Z kolei kobieta Bawół jest w małżeństwie osobą solidną, zgodną, starającą się zorganizować mężowi życie równie bezpieczne i wygodne, jak u mamy. Potrafi bezbłędnie rozpoznać jego potrzeby, ustalić, co lubi najbardziej i otoczyć go komfortem. Choć nie daje się porwać namiętnościom, ale i nigdy go nie zdradza, nie stroi fochów ani nie ucieka się do kłamstw. Większość pań Bawołów jest pracowita, skrzętna i schludna, uczciwa i prostolinijna. Interesuje się jak najlepszym prowadzeniem budżetu domowego, jest oszczędna i zaradna.

Choć Bawoły rzadko narzekają i nie okazująjawnie niezadowolenia, długo przechowują pamięć o urazach i starannie ją pielęgnują. Trudno jest ustalić granice ich cierpliwości, ale gdy się to stanie, eksplodują ujawniając gwałtowny, namiętny temperament. Straciwszy raz zaufanie Bawoła, już nigdy się go nie odzyskuje. Nawet jeśli pozornie puścił w niepamięć nieprzyjemności i uczyni jako pierwszy krok do pojednania, wspomnienie doznanego rozczarowania pozostanie w nim na zawsze.